top of page

Слава Ісусу Христу!

Вітаємо Вас!

 

Вітаємо вас на сайті Церкви Преображення Господнє с.Грозине. Сподіваємося, що на цих сторінках ви знайдете всю необхідну інформацію про богослужіння і нашому співтоваристві.  Ознайомтеся з діяльністю нашої церкви на сайті або приходьте до нас. Будемо раді вітати вас і полюбимо вас, наших ближніх, як самого Ісуса Христа.

Наша місія

 

Виконуючи свою спасительну місію у світі, Православна Церква діяльно дбає про всіх людей, які потребують допомоги, у тому числі голодуючих, малозабезпечених, хворих, інвалідів, людей похилого віку, гнаних, полонених, ув’язнених, бездомних, сиріт, жертв катастроф і військових конфліктів, торгівлі людьми та сучасних форм рабства. Зусилля Православної Церкви з подолання нужди і соціальної несправедливості є вираженням її віри та служінням Самому Христу, Який ототожнює Себе з кожною людиною і найпаче з нужденним: Оскільки ви зробили це одному з цих братів Моїх менших, то зробили Мені(Мф. 25:40). В цьому різноманітному соціальному служінні Церква може співпрацювати з різними суспільними інститутами.

Вінчання

 

Вінчатися можна лише один раз. Церква іноді йде назустріч людям і дозволяє та друге і третє вінчання, але це робиться за виняткових поважних причинах і Богослужіння при повторних вінчаннях проводиться зовсім інакше. Це будуть вже не урочисті піснеспіви, а покаяння. Адже у люблячих людей має бути один спільний шлях на все життя, благословенний Господом, щоб Господь допомагав подружжю пройти його разом до кінця і з'єднатися навчань після смерті. Їх рішення обдумано і зважено, так має бути з точки зору релігії. А інакше спільну дорогу не варто й починати.

Богослужіння

 

Богослужіння проводяться в церкві.


Недільні служби починаються в:

7:00 - Велика утреня.

8:00 - Божественна літургія.


Вечірні:

Понеділок в 18:00.

Середа в 14:00.

Субота 19:00.

Новини:

Дійства:​

Нам потрібна Ваша допомога!
Додаткова інформація по допомогу 
т. 050 65 91 473 (о.Федір)
т. 067 45 77 647 (о.Федір)
Остання проповідь
  • Дорогі брати і сестри! 

    Ніби й повільно, але неухильно наближаємося ми до великих днів Страсного тижня. Днів, призначених для того, щоб кожен із нас пережив особливу причетність до страждань Спасителя – особливу і особисту. Бо кожен із нас своїми провинами вніс свою частку у необхідність принесення цієї найбільшої жертви за історію цілого світу. І цей час підготовки до Христового воскресіння, до зустрічі з реальністю повстання із мертвих Христа дається нам для того, аби ми, обміркувавши своє життя, зуміли знайти те, що було помилковим, шкідливим, ворожим справі нашого спасіння. І щоб ми знайшли в собі сили здолати свої провини, знайшли сили позбавитися гріха. 

    Але на цій дорозі нас переслідує підступна небезпека – небезпека самовпевнености, думки про те, що ми самі, своїми силами можемо навести лад у своєму житті, щось кардинально змінити. Мабуть, не знайдеться людини, яка б не потрапила рано чи пізно в цю пастку, не спробувала б самотужки навести лад у своєму житті. І рано чи пізно ми розчаровуємося в цьому. Добре, коли ми продовжуємо шукати інших способів унормування свого повсякдення. Гірше, коли, розчаровані, ми махаємо на себе рукою і зневірюємося в можливостях щось змінити… 

    Христос відкриває нам джерело нашої сили і перспективу цих змін. Він нагадує знов і знов: «Я є дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ін. 14:6). Це єдина дорога до спасіння. Іншої дороги немає, крім цієї. 

    І ось напередодні Страсного тижня, який почнеться з наступної суботи, Свята Церква пропонує нам три приклади, які дуже корисно обміркувати, стоячи на порозі великих страсних днів. 

    Перший з цих прикладів наводився сьогодні в євангельському читанні від Марка (Мр. 10:32-45). Це епізод на останній дорозі до Єрусалиму, коли двоє найближчих учнів Христа, ті, яких Він брав із Собою у найвідповідальніші моменти Свого життя – Яків та Іван, Заведеєві сини, рибалки з Капернауму, – раптом підходять до Нього і просять несподіваного: «Дай нам, щоб у славі Твоїй ми сиділи праворуч від Тебе один, і ліворуч один!» (Мр. 10:37). 

    Ну що в цьому поганого? Вони хочуть і в Небесному Царстві лишатися найближче до Вчителя, вони засвідчують, що вірять Йому і готові разом із Ним іти в майбутнє. Але як? Вони і там, у майбутньому, збираються бути першими! Отже, навіть бувши біля свого Вчителя, пройшовши з Ним дорогу в три роки, вони не зрозуміли найголовнішого: того, що і Вчитель Сам прийшов не для того, аби вести їх до перемоги, до царства у земному розумінні, не для того, учні могли стати тими, кого називають «князями народів» (Мр. 10:42). Ні. Він «прийшов не на те, щоб служили Йому, але щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох» (Мр. 10:45). Послужити всім, не тільки тим, хто жив у той час, але й нам з вами! Бо за нас із вами Він іде на смерть, не знаючи нас. Ми ще не народжені, а Він уже кладе за нас Своє життя. І це Він дає за взірець Своїм учням: вміти бути жертовним, не очікуючи на винагороду. Вміти бути останнім, непомітним, щоб тебе помітили і оцінили в Небесному Царстві! 

    Другий епізод з євангельського читання також належить до останніх днів земного життя Христа (Лк 7:36-50). Він нагадується нам у зв’язку зі спомином про одну з найбільших подвижниць в історії Церкви – преподобну Марію Єгипетську, пам’ять якої ми сьогодні вшановуємо. Це епізод із грішницею, котра прийшла, коли Христос гостював у фарисея Симона, і, зневажена всіма, бо до неї ставилися як до грішниці, нікчеми, якої не годилося б навіть торкатися, вона складає щедру жертву для Спасителя. Вона, передчуваючи жіночим серцем Його смерть, намащує Ісуса оливою – “миром”, як вказується в Євангелії, запашними бальзамами, що ними користувалися юдеї тих часів, готуючи своїх померлих до похорону. Може, вона витратила для цього все своє майно, але це була жертва для Бога – не для людей. 

    І тут ми ставимося перед дуже важливою для сучасного світу дилемою. Часто люди позацерковні розглядають Церкву як різновид громадської

  • організації, суспільної інституції. Немає, мабуть, дня, коли церква відчинена, щоб до нас не заходили безхатченки, найчастіше не просячи, а вимагаючи для себе допомоги: їжі, одягу, а найбільше – грошей. І серед суспільних служб прийнято дивитися на Церкву також як на місце, де збираються, щоб допомогти бідним, знедоленим, щоб здійснити певні суспільно-просвітницькі акції. Ясна річ, що це також входить у коло церковного служіння. Але жодне з цих завдань не може бути провідним у діяльності Церкви. Бо тоді вона припиняє бути Церквою. 

    Церква – це місце молитви. Це місце, де ми збираємося, щоб слухати слово Боже, щоб навчатися і щоб переживати особливе, містичне єднання з Богом. І вона дає нам найбільший урок у житті, той, що нам часто буває найпотрібніший: відчувати необхідність присутности Бога на чолі системи пріоритетів. Якщо ми втрачаємо пріоритетність віри, тоді і вся система цінностей губиться, руйнується, а, може, й перетворюється на свою протилежність. 

    Тоді ми губимо справжність, тотожність Церкви. І вона може для нас стати чим завгодно: музеєм, клубом зустрічей. Але не стає тим місцем, де ми можемо, як ця жінка блудниця, припасти до ніг Спасителя, обмивати їх своїми сльозами, сльозами своїх молитов і давати свою скромну жертву для того, щоб Христос, Який йде на смерть, прийняв її й обернув на наш внесок у скарбницю вічного життя. 

    І третій епізод, на який нам вказує Сам Христос, виростає із притчі про двох боржників, з яких “один був винен п’ятсот динаріїв, а другий п’ятдесят” (Лк. 7:41-43). Хто з них більше буде любити позикодавця, який пробачив їм обом? Звичайно, ми б могли казуїстично сперечатися із видимим сенсом цієї притчі. Але глибинний сенс має надзвичайно обнадійливий характер для кожного з нас. Бо часто для нас перешкодою у справжньому, цілковитому переході до Христа стають наші гріхи, які реально зводять бар’єр між нами і Церквою, між нами і ближнім, якого ми, можливо, скривдили, образили, а найголовніше – між нами і Богом. 

    Але це бар’єр з одного боку – з нашого… Бог завжди готовий нам пробачити ці провини і любить нас тим більше, чим більше наше покаяння. А, отже, і ця притча, якою фактично завершилися сьогоднішні читання і яку ставив за взірець для фарисея Симона Христос, є обнадійливим закликом до покаяння, закликом використати ці останні дні Великого посту, щоб виявити всі вади свого життя. І знайти в Христі те єдине джерело сили, яке дозволить нам виправити свої помилки, підвестися від своїх гріхів. І разом із Христом, проходячи у сумі і побожному тремтінні ці останні страсні дні перед Великоднем, із окриленим серцем увійти в осяйні дні Христового воскресіння. Амінь.

Новини парафії

Підпішіться на розсилання

Будьте в курсі всіх наших новин! Слава Ісусу Христу!

Кнопка
Кнопка

с.Грозине.

bottom of page